0
Seçili ürün ve kategorilerde, 500 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

0,00TL

Sepetim

Aile Hekimliği Malzemeleri

Aile Hekimliği Malzemeleri

Sağlık alanında gerekli ekipmanların doğru ve kaliteli olarak seçimi teşhis, tedavi süreçlerinin daha pratik ve sorunsuz olmasını sağlayacaktır. Hekimlerin ihtiyaç duyabileceği aile hekimliği malzemeleri içerisinde hastaların muayene sırasında kullanılması gereken ekipmanlar, tıbbi sarf malzemeleri gibi seçenekler yer alıyor. Aile hekimleri teşhis ve tedavi süreçlerinde daha pratik ve hızlı sonuçlar elde edebilecektir.

Aile Hekimleri

Tüm aile fertlerinin ikamet ettiği yerde sağlık alanında ilk başvuracağı sağlık otoritesi aile hekimleri olmaktadır. Hekimler kişilere yönelik koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri sunmaktadır. Sağlık hizmetleri kapsamında rehabilite edici, tedavi ve teşhis ilk basamaktır. Her bireye sürekli olarak kapsamlı bir şekilde vermesi gereken hizmetler tam gün esasına göre sunulur. Gerektiği ölçüden ise gezici sağlık hizmeti verilmektedir. İkinci basamak olarak Aile Hekimleri kendine kayıtlı olan tüm kişileri bütün olarak ele alır. Ve koruyucu, tedavi edici sağlık hizmetleri sunar. Kayıtlı kişilere rehberlik yapar.

Ana çocuk sağlığı ve aile planlaması hizmetleri sunar. Kayıtlı olan kişilerin ilk değerlendirmelerine yapmak üzere altı ay içerisinde ev ziyaretlerinde bulunur. Periyodik sağlık muayenesi yapar. Evde takibi zorunlu olan yaşlı, yatalak, özürlü ve bu gibi durumda olan kişilere ide yerinde ya da gezici sağlık hizmetleri kapsamında değerlendirir.

Tanı ve tedavisi yapılamayan hastaların gerekli kurumlara sevkini yapar. Tüm bu çalışmalarda hekimler çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duymaktadır. Kullanacağı ekipmanlar ile daha hijyenik ortamlarda kaliteli bir sağlık hizmeti sunabilir. En sık kullanılan ürünler arasında tansiyon aletleri, boy ve kilo ölçerler, stetoskoplar hastanın daha rahat edebilmesini sağlar. Daha konforlu olarak tedavi hizmetleri alması için paravan, muayene masaları, basamaklarda tercih edilebilir. Tıbbı cihazlarda hastalığın teşhisinde çok önemlidir.

Muayene esnasında muayene eldivenleri, steril enjektörler, steril eldivenler, tahta dil basacağı gibi ürünlere de ihtiyaç duyulabilir. Kısacası bir tıp branşının bulundurması gereken tüm malzemeler bu kapsamda aile hekimlerinin de bulundurması gereklidir. Diğer branşlarda olduğu gibi kendine özgü araştırma, uygulama ve eğitimi bulunan aile hekimliği, dahili tıp birimleri içerisinde değerlendiriliyor. Genel olarak çocuk, genç, yaşlı tüm bireylere koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetleri sunulmaktadır. Hizmet verdiği alanlarda gerekli tıbbi ekipmanları ile daha sağlıklı hizmetler verilebilir. Aile Hekimliği Uygulama yönetmeliğine göre tıbbi müdahale odasında hastaya tıbbi girişimlerde bulunulabilecek tarzda bir lavabo gerekliliği bulunuyor. Bunun yanında odada aşı, müdahale, muayene masası, enjeksiyon, acil müdahale malzemeleri, jinekolojik muayene masası, sterilizasyon ve dezenfeksiyon cihazları bulunması önemlidir.

Sarf Malzemeler

Teşhis, muayene ve tedavi sırasında hekimlere gerekli olabilecek sarf malzemeler ile daha kaliteli bir sağlık hizmeti verilebilir. Kullanılan araçlara ait sarf malzemeleri de araçların bilgi vermesini sağlayacak araçlar olabilir.

- Tıbbi Flasterler elastik dokumasız, gözenekli kumaştan yapılan hipoalerjenik ürünlerdir. Gözenekli yapısı sayesinde cilde nemi geçirebilir. Bu şekilde cildin hava almasına izin verir. Hipoalerjenik yapışkanı cildi tahriş etmeden kullanım sağlamaktadır. Vücut kıvrımlarına ya da eklemlerine kolayca uyum sağlayan elastik yapısının yanında koruyucu kağıdı kolayca açılan ve uygulanan bir malzemedir. Röntgen ışınlarını geçirebiliyor, bu nedenle çıkarılmasına gerek kalmadan röntgen çekilebilir.

-Dil Basacağı hekimlerin en çok kullandığı malzemeler arasında yer alır. 100’lük ambalajlarda sunulmaktadır. Homojen yapıya sahip olan malzeme, düzgün ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Birinci sınıf huş ağacından üretilmektedir.

- İdrar Stribi ile hastalardan idrar örneği alınır. İlk olarak rengi, görüntüsü gibi dansite özellikleri ile değerlendirmeler yapılır. Üriner sistem rahatsızlıkları ile ilgili önemli bilgiler bu şekilde alınabilir. Bu stribler içerisinde belirli sayıda idrar testi çubukları yer alır. 10 parametre ölçüm yapan çubuklar tek seferliktir.

- Airway tek kullanım malzemeler arasında yer alır. Tıbbi müdahale yapılırken burun ya da ağızda bulunan hava yollarının açık olması gerekebilir. Bunun için kullanılan bir üründür. Yuvarlatılmış atravmatik kenarları ile kolay kullanılır. Pürüzsüz hava yolu ile kolay temizlik sağlanabiliyor.

- Alet dezenfektanı kullanıma hazır bir solüsyon olmaktadır. Virusit, fungusit, bakerisit etkili olan ürün formülasyonu ile korozyona neden olmuyor. İyi bir temizleme efekti bulunmakta ve köpüğü ayarlanmıştır. Sabit ve esnek endeskopların, anestezi malzemelerinin temizlikleri, tüm cerrahi aletlerin, dezenfektasyonu için kullanılabilir.

- Baticon kan alma, enjeksiyon, biyopsi, doğuma yardımcı tedbirler, ameliyattan önce cilt ve mukoza dezenfektanı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca antiseptik yara tedavilerinde de kullanılır.

- Bez Falester kauçuk, çinko oksitli yapıştırıcı özelliğe sahip olan ürün, enine boyuna düzgün bir şekilde kopar.

- Bistüri Ucu karbon çeliği bir ürün olmakta, tekli ambaljlarda kuru içerisinde sunulmaktadır.

- Branül, ekg kağıdı, el dezenfektanı, elastik bandaj, elastik sargı bezi, enjeksiyon bandı, enjektör, entübasyon tüpü, gazlı bez, kaset gebelik testi, hemotokrit, idrar torbası, iğne ucu, ipek iplik gibi çok sarf malzemesi hekimlerin teşhis ve tedavi çalışmalarında gereklilik arz eder.

Ecza Dolabı

Hekimlerin odalarında mutlaka ecza dolabı olması gereklidir. Plastik ecza dolabı modelleri hekimlerin odalarında kullanılabilir.

- Duvar tipi modeller metal olmakta ve cam kapaklıdır. Sadece birkaç raftan oluşan küçük boyutlarda bir üründür.

- Çiftli modellerde ise çift kapılı dolapların üst kısmı camlıdır. Komple skp saçtan imal edilen gövdelerinde iki kapaklı kilitli alt dolap bulunurken iki adet üst dolap rafı da bulunuyor. Bir adet ise dolap rafı yer alan modelde raflar istenilen yüksekliklerde ayarlanabiliyor. Ayrıca tüm sağlık ürünlerinde olduğu gibi elektrostatik toz boya ile kaplanmaktadır.

- Çift çekmeceli modellerde sürgü cam kapaklı üst dolaplar bulunuyor. İki adet kullanımı kolay kilitli çekmece, iki adet alt dolap, iki adet üst dolap rafı ve bir adet alt dolap rafı da bulunmaktadır. Raflar dolap içerisinde istenilen yükseklikte ayarlanabiliyor.

- Tekli modellerde ise üst dolap yine cam kapaklı olmakta ve alt kısımda kilitli tek dolap bulunmaktadır. İki adet üst dolap rafı ve bir adet alt dolap rafı ile daha dar kullanımlarda tercih edilebilecek bir ürün olmaktadır.

- Boydan camlı modellerde ise kilitli boydan bir cam kapak yer alıyor. İçerisinde üç adet dolap rafı bulunmakta ve diğer modellerde olduğu gibi raf yükseklikleri ayarlanabilir özelliklerde olmaktadır.

Genel olarak kullanım alanınıza, yoğunluğunuza ve ihtiyaç durumunuza göre bu modeller arasından tercihler yapılabilir. Dolaplarda antibiyotikli merhemler, ateş düşürücü ilaçlar ve şuruplar, yanık merhemleri, ağrı kesici ilaçlar, antasit şuruplar ve tabletler, antihistaminik ilaçlar, aktif kömür, bulantı ilaçları yer alabilir. Ayrıca üçgen sargı bezi, gazlı sargı bezi, tampon gazlı bezi, flaster, çengelli iğne, yara bandı, antiseptik solüsyonlar, elastik sargı, steril pamuk, makas, cımbız, lateks eldiven, termometre dolaplarda yer alması gereken ilk yardım malzemeleri arasında yer alıyor. İkili olarak paketlenen kesme şeker, sert karton, 5 cmm’lik steril enjektör, bir metre boyunca kumaş şeritte ecza dolaplarında bulabilecek malzemeler arasında yer alıyor.

Pudrasız Eldiven

Hekimler teşhis ve tedavi alanında muayene eldivenleri kullanmaktadır. Hem hijyenik, hem de sağlık açısından önemli olan eldiven kullanımı ile hijyenik kullanımlar elde edilir. Eldiven kullanımı ile hasta mikrop kapmaz ve hekimlerde doğrudan hastalığın bulunduğu yere müdahale etmez. Genel olarak tüm doktorlar bu eldivenleri kullanmaktadır. Sağlık açısından gerekli olan eldiven kullanımı önlem olarak büyük önem taşır. Her açıdan eldiven kullanımı hijyen ve sağlık getirecek bir uygulamadır. Bazı hastalıklar fiziksel müdahale ile de bulaşabilir. Eldiven kullanımı ile bu tip sorunların önüne geçebilirsiniz.

Tıbbi malzemeler arasında yer alan eldivenler; pudralı ve pudrasız eldiven seçenekleri olarak iki başlıkta değerlendirilebilir. Ameliyat eldivenleri muayene eldivenlerinden farklıdır. Latekse alerjisi olan sağlık personeli için vinil ya da nitril eldivenlerde önerilebilir. Lateks içermeyen bu eldivenler alerjik reaksiyonların önüne geçebilir.

Pudrasızeldiven modeller doğal lateksten imal ediliyor. İki ele de uyumlu olan modeller tek kullanımlıktır. Beyaz renkli olan modeller yüksek elastikiyetleri ile farklı ellere uyar. Alerjik bünyeler için ideal olan pudrasız modeller düşük protein seviyesi ile düşük alerjik riski sunmaktadır. Yüksek elastikiyeti ve kıvrılmış konç ucu ile de konforlu kullanımları bulunmaktadır. Bir kolide 100 adetlik on kutu bulunuyor. XS’dan başlayan boyutlar XL’ye kadar farklı boyutlarda sunulabiliyor.

Lateks eldivenlere alerjiniz var ise ellerinizde kızarıklık ve şişmeler meydana gelebilir. Bunun için lateks aşısı ile önlem alınabiliyor. Pudrasız modellerde ise bu şekilde alerjik reaksiyonların önüne geçilebiliyor. Pudrasız modeller özellikle bu tip alerjilerin engellenmesi için üretilmektedir. Bunun yanında tüp bebek merkezlerinde ve kadın doğum servislerinde özellikler kullanılmaktadır. Doğal kauçuktan imal edilen eldivenler esnekliği ve yumuşaklığı ile kullanılan ele mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Ayrıca parmaklarda fazla his kaybı oluşturmaz. Lateks doğal lastiktir. Organik olması itibari ile sağlıklıdır. Alerjisi olmayan bireyler her eldiveni tek sefer kullanmaktadır. Lateks aynı zamanda dünyaca kabul görmüş sağlıklı bir hammaddedir.

Medikal Malzeme

Farklı özelliklerde pek çok medikal malzeme seçenekleri ile her alanda uyumlu kullanımlar elde edilebilir.

-Medikal Kablo ve Aksesuarlar başlığı altında EKG kablosu ve aksesuarları ilk alt başlıktır. EKG çekimlerinde kullanılmak için özel olarak tasarlanan kablo uçları silinmeyen renk kodludur. Kabartma olarak yazılan kanal işaretleri de bulunmaktadır. Spo2 kablo ve probları ile hastalık bulaşma riski olduğunda uzun süreli monitörizasyonu için tek kullanımlık sunulmaktadır. Hasta konforunu artıran kablolar kolaylıkla sökülüp takılabilen bantlara sahiptir. Elektrocerrahi kabloları ile otoklav sterilizasyonu, kimyasal solüsyon, koter kablosu için uygundur. IBP kabloları yoğun bakımdaki hastaların kan basıncını ölçer. Medikal sıcaklık probları tek kullanımlıktır. 2 farklı sıcaklık ölçümü yapar.

- Pataloji Malzemeleri içerisinde yer alan sıvı bazlı sitolji kiti ile kadınlarda rahim ağzı kanseri gibi hücresel bozuklukları tespit edilmektedir. Parafin su banyosu patoloji laboratuvarlarının kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Patoloji kimyasalları içerisinde boncuk parafin, ksilen, entellan, formaldehit, hidroklorik asit, aseton, formik asit, amonyak yer alıyor. Patoloji laboratuvarı kimyasalları da boncuk parafin, amonyak, formik asit içermektedir. Patoloji boyaları arasında harris hematoxylin, Eosin Y, Mayers Hematıxylin gibi ürünler içerir.

- Medikal ampullar içerisinde laringoskop, otoskop, oftalmaskop branşlarının teşhis alanları için medikal ampuller bulunmaktadır.

- Medikal Terazi ve tartılar içerisinde farklı ürünler bulunuyor. Yetişkin ve bebeklerin boy ölçerlerinin yanında terazilerde kullanışlı gösterge paneli de yer alıyor. Karanlık alanlarda tartılma imkanı veriyor. Hassas ve doğru ölçüm sonuçları alınması için medikal terazilerin konulduğu alanında denge ayarı yapılmalıdır.

- Acil durumlarda kullanılabilecek durum ve göz, vücut dışları da farklı ürün gruplarında bulunuyor. İş güvenliğinin bir parçası olarak bu duşların kullanılması önemlidir.

Medikal tüm eşyalar sağlık ocaklarında ihtiyaçlara göre tercih edilmektedir. Bu şekilde hastaların teşhis ve tedavilerinde ideal malzeme seçimi ile çok daha başarılı tedaviler yapılmaktadır. Sağlık ekipmanları hekimlerin özel yardımcılarıdır. Tüm çalışmalarında kullandıkları bu malzemeler ile muayeneden tedaviye kadar her alanda hastalara daha fazla sağlık sunulabilir.

Medikal Ürünler

Tıp hastalık sonrasında sağlığı geri getirme amacı ile hizmetler sunan bir branştır. Sağlık kurumlarının tümünde medikal ürünler bulunur. Hastalıklara yakalanmamak adına bizim koruyan bu ürünler ortopedik hastalarda daha çok kullanılır. Vücudumuzun her bölgesini korumalı ve uygun ürünler kullanmalıyız. Bağ zedelenmeleri, ayak burkulmaları, ayak kırılmaları gibi hastalıkların iyileşme süreçlerinde mutlaka ortopedik ayakkabı kullanılmalıdır. Bu ayakkabılar ayak kısmından destek verir. Bu da ayaklarda herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçer. Bu tarz ayakkabılar sadece ayak sorunu olanlarda değil şeker hastaları tarafından da kullanılabilir.

Korselerde önemli ürünler arasındadır. Korse görünüş anlamında incelme sağlamasının yanında karın bölgesinde oluşturduğu baskı ile de karın yağlarının erimesini sağlar.

Sağlık ocaklarında kullanılan ürünler arasında tek kullanımlık ürünler bulunuyor. Islak mendiller, eldivenler ve farklı araçlar yer alıyor. Bunların yanında steril ürünlerde bulunmaktadır. 3 ü 1 arada buharlı modüler sterilizatör ürünlerinin yanında mikrodalga özelliği bulunan strelizatörlerde bulunmaktadır.

Pansuman ürünleri arasında da sağlık ocaklarında kullanılan farklı ürünler bulunuyor. Bunlar arasında Baticon, hidrofil steril gazlı bez, oksijenli su, rulo pamuk, üçgen sargı bezi kullanılmaktadır.

Cerrahi aletler içerisinde aile hekimleri refleks çekisi gibi operasyon anatomisine uygun cerrahi el aletleri kullanmaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen bu malzemeler yaşamsal önem taşıyan operasyonlarda rahatlıkla kullanılabilir Dezenfektasyon ve temizlik işlemlerini de bu malzemelerle yapabilirsiniz. Dokuların kesilmesinde kullanılan düz cerrahi aletler bulunmakta ve dikiş atarken kullanılabilen portegü ile de uygun tedaviler yapılabilmektedir. Set halinde bulunabilecek ürünler makas, pens, bandaj makası, muayene eldiveni, sargı bezi, atık kovası, metal küvet, enjektör, pamuk, bez, gaz kompresi bulunabiliyor.

Diyabet ürünleri başlığında ise hemoglobin stribi, insülin iğne ucu, insülin çantası, şeker ölçüm stribi, şeker ölçüm cihazı yer alıyor. Kişisel sağlık ürünleri içerisinde nasır bandı, ayak bakım kremi, tens cihazı bulunuyor.

Yara bakım ürünleri darbe, örselenme, zedelenme, yaralanma ve travma ile oluşan lezyonlarda kullanılmaktadır. Tahrip olan dokunun geçici fizyolojik özellikleri ile tedavisi için soğutucu sprey, yara bakım spreyi, yara örtüsü, rivanol, steri strip bulunuyor. Solunum ürünleri başlığında ise silikon ambu çocuk seti, ağızlık, oksijen tüpü, yetişkin ağızlık, oksijen tüpü manometresi, buhar makinesi yer alıyor.